Remont mieszkania – jak się do niego przygotować

Artykuł / Porady

Tynk odpada, podłoga wymaga odnowienia, a z sufit straszy szarością? To najwyższa pora by zabrać się za remont mieszkania. W życiu każdego nadchodzi kiedyś ta chwila. Bierzemy nasze oszczędności, kupujemy upragnione sprzęty i zaczynamy odnowę naszych czterech kątów. Od czego zacząć?
Odpowiednio zaplanowane prace remontowe pozwolą nam uniknąć kosztów i zaoszczędzić sporo czasu. W kilku prostych wskazówkach podpowiadamy Wam jak przygotować się na ten okres i o czym bezwzględnie należy pamiętać.
1) Pora roku
Pora roku odgrywa istotne znaczenie w przypadku planowanego remontu. Zima nie jest najlepszym okresem z racji niskiej temperatury, wiatry czy krótkich i mało słonecznych dni. Wyburzanie ścian, skuwanie kafelków, używanie różnego rodzaju chemii, wymiana drzwi i okien etc. – wszystkie te czynności wymagają przewietrzenia pomieszczenia. Jeżeli nie mamy w tym czasie lokum zamiennego lepiej nie zabierać się za pracę tego typu.
2) Projekt
Do wyboru mamy dwie opcje: korzystać z usług projektanta bądź samemu przygotować niezbędne założenia i wyliczenia. W tym drugim przypadku należy zadbać o dokładne oględziny remontowanych powierzchni, tak by nie było problemu z zakupem potrzebnej ilości materiałów i wykluczyć wpadki typu nieprawidłowo oszacowane wielkości czy miejsca instalacji elektrycznych.
3) Zakupy
Przed przystąpieniem do remontu należy spisać wszystkie potrzebne nam materiały. Pozwoli to zaoszczędzić czas i pieniądze w czasie podróży po sklepach.
4) Od czego zacząć?
Remont powinniśmy zacząć od najcięższych prac: wyburzania bądź stawiania ścian, skuwania podłóg. Priorytetowo na pierwszy ogień idą łazienka, toaleta oraz kuchnia. Następnym etapem jest montaż płyt gipsowo – kartonowych, układanie płytek i posadzek, osadzanie różnego rodzaju drzwi, wykończenie ścian. Końcowo zajmujemy się pracami wykończeniowymi, montażem gniazdek etc.
Jeżeli nie chcesz męczyć się sam z ciężkimi pracami remontowymi, skorzystaj z usług sprawdzonej ekipy. Pamiętaj by zamówić ją z odpowiednim wyprzedzeniem i podpisać umowę. Równie ważne jest zaopatrzenie się w materiały na zapas no. Drzwi i okna, zabudowę na wymiar, odpowiednie kafelki bądź panele etc.