Narzędzia do tapetowania ścian

Artykuł / Porady

Zanim zaczniemy tapetować nasze pomieszczenie niezbędne jest przygotowanie odpowiednich narzędzi. Dzięki temu przyspieszymy i usprawnimy naszą pracę, to natomiast wpłynie na efekt końcowy.
Niezbędnym zestawem do tapetowania są uniwersalne narzędzia. Przydają się one także w innych pracach remontowych, gospodarczy, a także przy wykańczaniu wnętrz. Należą do nich drabinki bądź schodki- polecamy model aluminiowy ze względu na jego niską cenę i małą wagę.
Przygotowanie podłoża – niezbędne narzędzia.
Na tym etapie niezbędne będą szpachelka oraz skrobak. Pomogą nam one usunąć stare powłoki i uzupełnić ubytki. Na rynku mamy ogromy wybór szpachli. Ważna jest ich szerokość – powinniśmy dobierać ją zależnie do wielkości ubytków. Warto zaopatrzyć się również w drobnoziarnisty papier ścienny. Pomoże nam on w szlifowaniu drobnych nierówności oraz ścian w miejscach uzupełnionych ubytków. W tym wypadku warto skorzystać z modelu osadzonego na pacy bądź klocku. W czasie wykonywania powyższych czynności niezbędne będą rękawice robocze, maski chroniące przed pyłem i farbą oraz lekkie plastikowe wiaderko i gąbka do mycia ścian.
Przygotowanie tapety – niezbędne narzędzia.
Na tym etapie przyda nam się specjalny stół do tapetowania. Na nim wykonamy prace związane z cięciem i smarowaniem. Niezbędny jest również ostry nożyk introligatorski i metalowy liniał – do wyznaczania linii cięcia oraz samego cięcia. Pędzel ławkowiec umożliwi nam dokładne nanoszenie kleju. W tym celu zaopatrzmy się również w wiaderko, w którym go umieścimy.
Tapetowanie ścian – niezbędne narzędzia.
Do wyznaczenia pionu ścian powinniśmy użyć pionu sznurkowego. Gumowy wałek bądź szczotka tapicerska umożliwią nam dokładne dociskanie tapety w celu pozbycia się pęcherzyków powietrza. Do dociskania w trudno dostępnych miejscach jak np. brzeg sufitu należy użyć plastikową szpachlę. Wilgotna gąbka bądź ściereczka jest niezbędna do zbierania nadmiaru kleju w strategicznych miejscach. Naddatki tapety na suficie oraz na podłodze usuniemy poprzez obcięcie ich ostrymi nożyczkami. Przy tego typu pracach sprawdzi się szyna do przycinania tapet.